تبلیغات
زیارت عاشورا
پایگاه تخصصی نماز - نمازهای مردود از قول اهل بیت (قسمت ششم)

درباره سایت


تا به کی اندر نماز و بی نیاز
تا به کی غرق نیاز و بی نماز

تا به کی محروم از فیض ازل
تا به کی محبوس زندان امل

تا به کی در محضر حق بی حضور
تا به کی خاموش در دریای نور

شو غریق بحر عرفان در نماز
هرچه خواهی کن طلب از بی نیاز

با عروجت پرده ها را پاره کن
کشف سر و ستر و هر بیگانه کن

منبع فیض ازل باشد نماز
پس کنار سجده گاهت دل بباز


تا حالا از این منابع در این وبلاگ استفاده کرده ام:
کتاب عروج تا بینهایت علامه مصباح یزدی
کتاب تفسیر نماز حجت الاسلام قرائتی
کتاب عین الحیات علامه مجلسی
سخنرانی حجت الاسلام انجوی نژاد با موضوع حقیقت نماز
سخنان امام خامنه ای
کتاب شرح چهل حدیث از امام خمینی
کتاب جلوه وصال از احادیث امام رضا علیه السلام
کتاب آداب نماز از امام خمینی
وب سایت تبیان
وب سایت صدا و سیما
و...
از سال 1384 با شما بودیم...

کد های اختصاصی

حتما از تالار گفتگو استفاده کنید

Видео

» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز : 0
» بازدید دیروز : 2
» بازدید این ماه : 6
» بازدید ماه قبل : 7
» بازدید کل : 8
» آخرین بازدید :

Опросы
مسابقه شماره 14:هر كس مى خواهد بداند نمازش قبول شده است یا نه ، باید ببیند آیا نمازش او را از، گناهان بازمی‌دارد؟ به هر اندازه باز دارنده باشد به همان اندازه نماز او پذیرفته شده است .از کیست؟

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول میزبان پنجمین دوره از مسابقات نماز منطقه ده کشور شد
گاهی از نیاز واقعی جامعه غافلیم ...
شبکه آنلاین ویدیویی پایگاه تخصصی نماز افتتاح شد...
گردهمایی دانشجویان یاور نماز با سخنرانی آیت‌الله جوادی آملی...
گزارش آسوشیتدپرس از معلم ایرانی سازنده روبات آموزشگر نماز...

نمازهای مردود از قول اهل بیت (قسمت ششم)

 

می فرمایند: آن كس كه به والدینش با خشم و كینه نگاه كند، نمازش قبول نمی شود. بارها گفتم، تا وقتی كه پدر و مادر باهامون راه بیان، دست بوسی پدر و مادر هنری نیست، خُب داره باهات راه می یاد، اگر ظلم كردند اون وقت هنره كه دست بوسشون باشیم.

می خوای بری مشهد، یه سفر مستحبیه، اگر پدر و مادرت راضی نیستند، اگر می بینی روشون فشار مالی می یاد حق نداری بری، حق نداری تو خونه لج كنی، غذا نخوری، گریه كنی، بازار راه بندازی كه می خوام برم زیارت، این زیارت قبول هست، منتها برای كمرتون! این چه وضعیه؟ اصلاً حق نداری پدر و مادرت رو اذیت كنی.

این برادرها و خواهرهای بسیار خوش برخورد، ملایم، خنده رو، متین، معطر، سر به زیر و محجبه ی ما! تو خونه كه می رن برای نه نه و باباشون برج زهرمار هستند! آیا اینها عبادتشون قبوله؟ یعنی چی؟ خوبیهات رو باید برای پدر و مادرت داشته باشی، تمام بگو و بخنداش برای رفیقهاشه، تو خونه كه می ره شروع می كنه به داد و بیداد!!  این آخه وضعه؟ اینطوری باید باشه؟ برای همینه كه بهتون گیر می دن، با هیات و بسیج و مسجد هم مخالفت می كنند، می گن دیگه مسجد هم نرو، چون مسجد باید گناه رو پاك كنه.

وقتی كسی نگاه خشم آلود به مادرش می كنه عرش خدا می لرزه. چرا این چیزها رو شوخی گرفتی؟! پیغمبر اكرم (ص) می فرمایند: اول مادرت، دوم مادرت، سوم مادرت، چهارم پدرت. این خیلی مهمه. این چه بساطیه؟ خُب با پدر و مادرت با احترام صحبت كن. البته من به عموم كار ندارم، نه گریه كن، نه روضه برو، نه سینه بزن، نه منبر گوش كن! فقط با مادرت مهربون باش، اینطوری بهشتت ضمانت شده است. مگه نگفتند كلید بهشت زیرپای مادرانه، تو کجا دنبالش می گردی؟ کجا برای نعمتهای بهشت میری؟ كلیدش زیر پای مادرته. اول كلیدش رو بردار بعد برو نعمت ها رو جمع كن. نماز برای اینه كه به نعمتها برسی، اول كلید بهشت رو از  زیر پای مادرت (و همین طور پدرت) در بیار. تا كلید رو نداشته باشی هیچ جایی نمی تونی بری. بابا! اگر امروز بهت گفتند: پسرم یا دخترم! دوست ندارم بری مسجد، دوست ندارم بری مشهد و نتونستی با زبان لیّن و آرام و با ملایمت و مهربانی قانعش كنی، اشكالی نداره، بگو: «چشم !» خُب زور داره می گه، درسته، بزار بگه، زور رو تحمل كن، این معنی دینه، روح نماز این هست.

آقا من اصلاً نمی تونم باور كنم كه شما به مادرتون توهین می كنید، مگه می شه بچه مسلمون به مادرش توهین كنه؟ غیر ممكنه. مگه مادر چه گناهی كرده؟ بعد هم جالب اینه كه همین كسانی كه به مادرشون توهین می كنند، به سن 30، 40 سالگی كه می رسن، مثل چی پشیمون می شن، من مطمئنم به این درجه كه رسیدی، تازه می فهمی كه عاشق واقعی تو فقط مادرت بوده، هیچ كس دیگه تو رو حتی دوست هم نداشته، كی من و تو رو فقط برای خودمون دوست داره؟ تنها مادر و پدر هستند كه ما رو برای خودمون دوست دارند، همه، ما رو برای خودشون دوست دارن، همه می خوان خودشون رو ارضاء كنند، همه می گن: «تو رو می خوام، اگر تو نباشی می میرم.» اما داره خودش رو ارضاء می كنه. اون مادره كه حاضره بمیره. می گه حاضرم تو باشی و من بمیرم و واقعاً هم می میره! شیره جانش رو داره می ذاره، و فردا هم كه بچه دار شدی، بچه تو رو هم مثل بچه خودش بزرگ می كنه، بخدا خجالت داره.

واقعاً زشته من بخوام به شما توصیه كنم كه به مادرتون احترام بگذارید. مگه می شه كسی بچه مسلمون باشه و به مادرش توهین كنه؟ عقده ها و دق دلی های بیرونت رو سر مادرت خالی می كنی؟!  این خجالت نداره؟ دیگه نماز می خونی چه كار؟


طبقه بندی: موانع و آفات نماز،

دعای عظم البلا
ذکر کاشف الکرب